Ransomware

Data wydarzenia: 2021-10-06 13:00

Prowadzenie

Krzysztof Widła

Office 365 Consultant at IT-Dev

Agenda wydarzenia:

Wprowadzenie
Malware czyli złośliwe oprogramowanie
Ransomware czyli oprogramowanie szyfrujące
Kto jest zagrożony - popularne przykłady ataków
Co zrobić, żeby się obronić przed atakiem?
Q&A


Informacje

Ciągły rozwój oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo może okazać się nie wystarczający. Równolegle, a czasami nawet szybciej, rozwija się oprogramowanie, które ma na celu zaszkodzić pracownikom i firmom. Przykładem takiego oprogramowania jest oprogramowanie szyfrujące, którego celem jest odcięcie dostępu do istotnych zasobów firmowych, często blokując podstawową działalność operacyjną.
Czy stać nas by znaleźć się z tyłu tego wyścigu choćby na chwilę?
Czy możemy coś zrobić, kiedy podstawowe narzędzia ochrony są niewystarczające?
Jak się zachować, kiedy padniemy ofiarą ataku ransomware?
Czy faktycznie to wszystko mnie w ogóle dotyczy?
Na te i inne pytania pytania postaramy się odpowiedzieć podczas webinaru poświęconego ransomware – czyli oprogramowaniu szyfrującemu.

Krzysztof Widła

Office 365 Consultant at IT-Dev

Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Informatyki i Zarządzania z doświadczeniem w praktycznym zastosowaniu metodyk rozwiązywania problemów, prowadzeniu i koordynowaniu zwinnej pracy projektowej oraz optymalizacji procesów przy użyciu notacji BPMN. Posiada doświadczenie w modelowaniu i realizacji customowych aplikacji w środowisku Sharepoint przy użyciu Nintex. Obecnie skupia się na rozwoju w ramach technologii Microsoft. Prywatnie docenia dobre piwo, wciągający serial i gry komputerowe. Z mniej klasycznych zainteresowań - przede wszystkim papierowe RPG.

Obejrzyj nagranie