Uczelnia dostępna - finansowanie, rozwiązania, wsparcie

Data wydarzenia: 12.01.2024 11:00

Prowadzenie

Barbara Michalska

Kierownik ds. Edukacji

Agenda wydarzenia:

Z jakich programów finansujących można skorzystać
Jakie są dostępne rozwiązania dla całych społeczności uczelnianych
Skąd czerpać informacje na temat dostępności
Jak krok po kroku tworzyć projekty dla osób z niepełnosprawnościami


Informacje

Niewątpliwie technologia jest jednym z obszarów, który odgrywa ogromną rolę we wsparciu osób z niepełnosprawnościami: ich funkcjonowaniu, socjalizacji oraz zdobywaniu samodzielności. Naszym celem jest podzielenie się ekspercką wiedzą w tym temacie i przybliżenie zainteresowanym osobom dostępnych rozwiązań. Dzięki zdiagnozowaniu obszarów potrzeb i nakreśleniu mapy rozwiązań, uczestnicy stworzą własny katalog projektu uwzględniający priorytetowe działania rozwoju dostępności.

Webinar skierowany jest do wszystkich osób, które aktywnie angażują się w kwestie związane ze wsparciem i edukacją osób z niepełnosprawnościami na uczelniach wyższych, pracowników biur ds. osób niepełnosprawnych, a także kierowników działów IT.

Podczas spotkania warsztatowego uczestnicy:
– dowiedzą się, jak sfinansować działania rozwoju dostępności;
– zapoznają się z gotowymi rozwiązaniami zwiększającymi komfort funkcjonowania na uczelni osób z niepełnosprawnościami;
– zdobędą informacje, jakie rozwiązania w ramach dostępności zawiera ekosystem Microsoft.

Barbara Michalska

Kierownik ds. Edukacji

Kierownik ds. Edukacji w Microsoft. Obecnie zarządza zespołem odpowiadającym za transformację polskiego sektora edukacji na wszystkich jego poziomach. Wciela w życie ideę ciągłego uczenia się, wykorzystując przy tym swoje wcześniejsze doświadczenia, związane m.in. z rozwojem nowych sposobów pracy w cyfrowym środowisku.

Krzysztof Peda

Prezes Stowarzyszenia "Twoje nowe możliwości"

Ekspert do spraw dostępności szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnościami. Twórca i prezes Inclutech Sp. z o.o. zajmującej się wdrażaniem dostępności technologicznej w instytucjach. Prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia "Twoje nowe możliwości" - eksperckiego think-tanku zajmującego się wdrażaniem rozwiązań dostępnościowych w polskich szkołach wyższych.

Kamil Głowala

Ekspert ds. Projektów Edukacyjnych

Od lat wspiera instytucje edukacyjne w transformacji cyfrowej i rozwoju kompetencji. Zajmuje się oprogramowaniem i stroną hardware'ową. Zwolennik cyfrowych rozwiązań dla całych procesów, a nie tylko pojedynczych działań.

Obejrzyj nagranie