"Lepiej zapobiegać niż leczyć" - Bezpieczeństwo i backup w Microsoft 365

Data wydarzenia: 17.06.2021 13:00

Prowadzenie

Dominik Wasilewski

Microsoft 365 Senior Consultant IT-DEV

Agenda wydarzenia:

  1. Dlaczego zabezpieczać chmurę?
  2. Przegląd najczęstszych wyzwań w zakresie zabezpieczenia chmury
  3. Jakie mam możliwości?
  4. Backup to też bezpieczeństwo
  5. Q&A
  6. Nowości


Informacje

„2 lata cyfrowej transformacji w 2 miesiące” – ta teza sformułowana przez Satyę Nadellę CEO Microsoft doskonale oddaje to, jak szybko i jak radykalnie zmienił się w ostatnim czasie model pracy. Ale czy w pogoni za wydajną i efektywną pracą zdalną pamiętamy o bezpieczeństwie? Od początku roku przeprowadziliśmy kilkadziesiąt warsztatów, związanych z bezpieczeństwem. Poznaliśmy wyzwania różnych organizacji i chcemy podzielić się naszymi obserwacjami i doświadczeniami.

Jak kontrolować przyrost liczby zespołów bez zasypania helpdesku wnioskami o ich utworzenie i konfigurację?
Jak zachować elastyczność w tworzeniu zespołów przy jednoczesnym zachowania reguł bezpieczeństwa?
Jak mogę zabezpieczyć cyfrowe miejsce pracy przed wyciekiem lub utratą danych?
Jakie mam narzędzia i możliwości?
Jakie są najlepsze praktyki?

Na te i na inne pytania odpowiemy podczas naszego kolejnego Webinaru.

Dominik Wasilewski

Microsoft 365 Senior Consultant IT-DEV

Konsultant od początku kariery zawodowej związany z technologiami Microsoft. Za największe dokonanie uznaje to, że pomimo 12 lat pracy z SharePoint jeszcze nie osiwiał. W pracy zajmuje się projektami związanymi zarówno z adopcją platformy M365, jak i automatyzacją procesów biznesowych przy zastosowaniu PowerApps + Flow lub Nintex. Prywatnie entuzjasta kraftu, black metalu i muzyki na żywo.

Krzysztof Widła

Solution Analyst IT-DEV

Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Informatyki i Zarządzania z doświadczeniem w praktycznym zastosowaniu metodyk rozwiązywania problemów, prowadzeniu i koordynowaniu zwinnej pracy projektowej oraz optymalizacji procesów przy użyciu notacji BPMN. Posiada doświadczenie w modelowaniu i realizacji customowych aplikacji w środowisku Sharepoint przy użyciu Nintex. Obecnie skupia się na rozwoju w ramach technologii Microsoft. Prywatnie docenia dobre piwo, wciągający serial i gry komputerowe. Z mniej klasycznych zainteresowań - przede wszystkim papierowe RPG.

Paweł Łakomski

Technical Specialist Microsoft

Paweł Łakomski jest doświadczonym specjalistą IT pracującym obecnie dla Microsoft, którego zainteresowania obejmują bezpieczeństwo IT, usługi chmurowe i wirtualizację.

Obejrzyj nagranie