Ransomware
czym jest i jak się przed nim bronić?

Termin nabliższego webinaru: 6 października 2021 r. godzina 13:00

Prowadzenie

Krzysztof Widła
IT-DEV

Zarejestruj się

Informacje

Ciągły rozwój oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo może okazać się nie wystarczjący. Równolegle, a czasami nawet szybciej, rozwija się oprogramowanie, które ma na celu zaszkodzić pracownikom i firmom. Przykładem takiego oprogramowania jest oprogramowanie szyfrujące, którego celem jest odcięcie dostępu do istotnych zasobów firmowych, często blokując podstawową działalność operacyjną. Czy stać nas by znaleźć się z tyłu tego wyścigu choćby na chwilę? Czy możemy coś zrobić, kiedy podstawowe narzędzia ochrony są niewystarczające? Jak się zachować, kiedy padniemy ofiarą ataku ransomware? Czy faktycznie to wszystko mnie w ogóle dotyczy?

Na te i inne pytania pytania postaramy się odpowiedzieć podczas webinaru poświęconego ransomware - czyli oprogramowaniu szyfrującemu.

Agenda

  1. Wprowadzenie
  2. Malware czyli złośliwe oprogramowanie
  3. Ransomware czyli oprogramowanie szyfrujące
  4. Kto jest zagrożony - popularne przykłady ataków
  5. Co zrobić, żeby się obronić przed atakiem?
  6. Q&A

 

Krzysztof Widła
Office 365 Consultant at IT-DEV

Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Informatyki i Zarządzania z doświadczeniem w praktycznym zastosowaniu metodyk rozwiązywania problemów, prowadzeniu i koordynowaniu zwinnej pracy projektowej oraz optymalizacji procesów przy użyciu notacji BPMN. Posiada doświadczenie w modelowaniu i realizacji customowych aplikacji w środowisku Sharepoint przy użyciu Nintex. Obecnie skupia się na rozwoju w ramach technologii Microsoft. Prywatnie docenia dobre piwo, wciągający serial i gry komputerowe. Z mniej klasycznych zainteresowań - przede wszystkim papierowe RPG.

 

Zarejestruj się